Inne programy - Akademia Umysłu®

Top  Poprzedni  Kolejny

 

Akademia Umysłu® cz.1 i cz.2 to multimedialne programy edukacyjne rozwijające możliwości umysłu dzieci, młodzieży i osób starszych. Doskonalą pamięć, koncentrację i szybkie czytanie.

 

Ćwiczenia w nich zawarte są nie tylko skuteczne, ale mogą też stanowić ciekawą i przyjemną formę spędzania czasu. Przeznaczone są dla dzieci, młodzieży, osób aktywnych zawodowo, jak również i dla seniorów – każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

 

Skierowane są do wszystkich, którzy chcą rozwinąć kluczowe umiejętności intelektualne potrzebne w szkole czy w pracy zawodowej, a także zdobywać wiedzę w szybki i trwały sposób. Dedykowane są również osobom starszym w celu poprawy pamięci i podniesienia kondycji umysłowej.

 

Programy z serii Akademia Umysłu® to również bardzo dobra pomoc dla nauczycieli, pedagogów i psychologów pracujących z dziećmi i młodzieżą. Zawarte w programach zróżnicowane ćwiczenia mogą stanowić nieocenioną pomoc dydaktyczną, np., jako element uzupełniający program zajęć terapeutycznych.

 

Programy posiadają rekomendacje psychologów oraz osób zajmujących się rozwojem sprawności umysłu.

 

Dotychczas ukazały się dwie niezależne edycje tych programów. Są równorzędne pod względem trudności. Nie jest ważne, od której części zaczniesz.

 

Zobacz, co znajdziesz w programach:

10 poziomów trudności - dostosujesz trening do swoich potrzeb i umiejętności,
tryb nauki - program ocenia postępy, dobiera intensywność i trudność ćwiczeń,
intuicyjny i atrakcyjny interfejs - łatwa i przyjemna obsługa programu,
nieograniczoną liczbę użytkowników - cała rodzina może ćwiczyć i zapisywać swoje wyniki.

 

 

 

Pamięć


Program zawiera najnowsze metody, techniki i systemy doskonalenia pamięci. Znajdziesz tu ćwiczenia, które zwiększą Twoją zdolność zapamiętywania: tekstów, znaków, liczb, obrazów, sytuacji. Skróci się czas potrzebny na zapamiętanie informacji. Wzrośnie zdolność jej długoterminowego przechowywania.

 

Nabyte umiejętności wykorzystasz, aby zapamiętywać: obce słówka, numery telefonów, terminy spotkań, imiona, nazwiska i twarze, treść czytanych gazet i książek.

 

 

 

Koncentracja


Patrząc - widzieć, rejestrować, pamiętać. To cel tego programu. Dzięki treningowi postrzegania, możesz pozbyć się problemów z koncentracją i podzielnością uwagi, zacząć więcej widzieć i zapamiętywać.

 

Stań się bacznym obserwatorem i czujnym słuchaczem. Powiększ zdolność logicznego i przestrzennego myślenia, rozwiń swoją wyobraźnię. Będziesz więcej wdział wokół siebie. Świat stanie się bardziej wyrazisty i czytelny.

 

 

 

Szybkie czytanie


Informacji koniecznych do funkcjonowania we współczesnym świecie, przybywa lawinowo. Ten program nauczy Ciebie jak sprawniej je czytać i przyswajać. Sprawniej to znaczy szybciej, a jednocześnie z lepszym zrozumieniem oraz łączeniem nowej informacji z całością posiadanej wiedzy.

 

Nauczysz się też czytać wybiórczo, przeszukując tekst celem znalezienia konkretnej informacji. Jest to niezwykle użyteczne np. przy przeglądaniu internetu.

 

Łącząc techniki szybkiego czytania i zapamiętywania wejdziesz na niedostępne dotąd wyżyny wiedzy.