PRZELEWY

Top  Poprzedni  Kolejny

 

Przelew lub przekaz wprowadza się w części "Do wysłania" po wciśnięciu przycisku [Dopisz].

 

Aby zarządzać przekazami lub przelewami odszukaj na pasku u dołu Filtruj i kliknij [Wszystkie]. Następnie na szybkim filtrze w prawym, dolnym rogu odznacz wszystkie przesyłki, które nie są przelewem.

Ze wszystkich wprowadzonych przesyłek zostaną ukazane na ekranie tylko przelewy i przekazy.

 

Klikając poniżej [Przelewy] uruchomisz okno ustawień wydruku i wydrukujesz żądane.

 

 

przelewyprzekazy

* Kurierzy dostępni są w programie jako dodatkowa, płatna opcja - w opracowaniu.

 

W programie SendSystem masz możliwość drukować przelewy bankowe 1,2,4 blankietowe z zaznaczeniem czy ma to być wpłata czy przelew. Dodatkowo masz możliwość drukowania pustych blankietów przekazów pocztowych.

 

Druki przelewów bądź przekazów możesz drukować na czystych kartkach z rysowaniem blankietu, lub nadrukować na oryginalnym druku.

 

Obsługa przelewów i przekazów

przelewy bankowe zwykłe jedno-, dwu- i cztero- blankietowe oraz typu: dwa blankiety plus dwa potwierdzenia (przywieszki). Możliwość drukowania na gotowych formularzach albo na czystej kartce papieru z rysowaniem formularza (także z użyciem kolorów),
przekazy bankowe 3 i 4 odcinkowe,
przekazy pocztowe zwykłe (3 odcinki) lub masowe (2 odcinki),
przekazy i przelewy "odwrotne" - gdy dyspozycja wystawiana jest w imieniu adresata,
wydruk pustych formularzy przekazów i przelewów (także typu Podatki oraz ZUS),
wydruk "Książki nadawczej", czyli skrótowego, zbiorczego zestawienia dysponowanych przelewów lub przekazów.

 

 

screen przekazy przelewy

 

W oknie wydruku widać wiele możliwości wyboru.

 

Dla pełnego poznania możliwości wydruku, oprócz przeczytania tego opisu, zapoznaj się z informacjami wyświetlanymi po kliknięciu na znak zapytania przy interesującym temacie.

 

U dołu okienka masz przyciski [Wygląd] i [Opcje]. Tam ustalasz szczegóły wyglądu przelewów:

kolory blankietów,
dodatkowe nadruki,
położenie niektórych elementów,
marginesy drukowania, itp.

 

Przycisk [Przywróć domyślne] przywraca ustawienia producenta, czyli takie, jakie pojawiają się po instalacji programu. Przywracane są tylko ustawienia w danym oknie. Ustawienia w [Wygląd] i [Opcje] nie ulegną zmianie.

 

Dla dobrego poznania możliwości programu zalecamy eksperymentowanie z wydrukami przy różnych kombinacjach ustawień. Dzięki temu, że na podglądzie wydruku masz wierny obraz tego, co uzyskamy na papierze, ćwiczenia te będą szybkie i zaoszczędzą papier oraz toner lub atrament.

 

Zauważ, że przy niektórych ustawieniach, część opcji staje się niedostępna (zaszarzona). Występuje to, gdy pewne kombinacje nie są możliwe lub nie mają sensu. Np., gdy drukujesz zbiorcze zestawienie przelewów nie możesz wybierać rodzaju papieru (Gotowy formularz / Czysta kartka), bo oczywiście zbiorówkę drukujesz na czystej kartce.

 

 

 

Ustawienia wydruku