Inne programy - Akademia Umysłu® JUNIOR

Top  Poprzedni  Kolejny

 

Akademia Umysłu® JUNIOR bawi i uczy oraz rozwija pamięć i koncentrację uwagi u dzieci w wieku 5-9 lat.

 

Wspomaga edukację wczesnoszkolną. Rekomendowane przez psychologów i pedagogów.

 

Te programy to lepszy rozwój dziecka. Zwłaszcza w młodym wieku, kiedy umysł jest chłonny i pojemny jak gąbka. A to, co wypracuje za młodu będzie mu procentować w przyszłości.

 

Akademia Umysłu® JUNIOR idealnie wpasowuje się w edukację mimowolną. Dla dziecka są to po prostu wesołe, ciekawe ćwiczenia, gierki niemalże. Obcowanie z ćwiczeniami zawartymi w programie to świetna zabawa, a nie żmudna nauka. Ćwiczenia zawarte w programach stymulują umysł w dwóch obszarach:

 

Pamięć to zdolność do gromadzenia informacji. Im lepiej wytrenowana jest pamięć, tym szybciej można zapamiętywać oraz dłużej pamiętać przyswajane informacje. Przyczynia się to do efektywnego uczenia się - wiedza jest lepiej przyswajana i na dłużej pozostaje w umyśle. Ćwiczenia stymulują procesy zapamiętywania i odtwarzania informacji.

 

Koncentracja uwagi polega na kierowaniu świadomości na konkretną rzecz, myśl, czy sytuację. Pozwala na oddzielenie się od czynników zewnętrznych i skupieniu na jednym, wybranym wątku. Przyczynia się to do efektywnego uczenia się - wiedza jest łatwiej i szybciej przyswajalna. Ćwiczenia stymulują skupianie uwagi i zwiększenie stopnia percepcji.

 

Te nowatorskie programy edukacyjne rozwijają pamięć, inteligencję i koncentrację uwagi u dzieci. Czerpią ze sprawdzonych i cieszących się uznaniem od wielu lat programów dla starszych użytkowników: Akademia Umysłu® część 1 i 2. Są jednak skierowane i dopasowane do ściśle określonej grupy odbiorców - dzieci w wieku 6-9 lat.

 

Każde z ćwiczeń pobudza rozwój intelektualny dziecka, poszerza jego wiedzę i wspomaga rozwój wczesnoszkolny. Ćwiczenia zawierają elementy edukacyjne, np. tropy zwierząt, odgłosy ptaków, miasta Polski, proste rachunki. Dziecko przez zabawę poznaje rzeczy ciekawe i przydatne na co dzień. Tutaj edukacja jest wspaniałą zabawą. Dziecko miło spędza czas, jednoczenie zwiększa potencjał swojej pamięci i poprawia koncentrację uwagi. Już 15 minut ćwiczeń dziennie daje zauważalne efekty.

 

Każdy program zawiera 20 ćwiczeń stymulujących rozwój intelektualny, każde o stopniowanej trudności. Początkowe poziomy są bardzo łatwe, a sukcesy, pochwały, nagrody i niespodzianki zachęcają dziecko do zmierzenia się z trudniejszymi zadaniami.

 

Nietuzinkowa grafika, fascynujące tło muzyczne naturalnych instrumentów (fortepian, smyczki, wibrafon, głos, gitara) oraz efekty dźwiękowe (zimowe odgłosy, dzwonki sań, gwar dziecięcych zabaw) pobudzają wyobraźnię i dają pożądane wzorce estetyczne.

 

Dodatkową zaletą są ćwiczenia ruchowe. Gdy program uzna, że dziecko zbyt długo siedzi przed monitorem, automatycznie uruchamia animowanego ludzika, który zachęca do krótkiej gimnastyki (!).

 

Akademia Umysłu® JUNIOR - to seria programów osadzona w różnych sceneriach i fabułach.

 

W skład serii "Junior" wchodzą:

Zima - ćwiczenia rozwijające pamięć i koncentrację u dzieci w scenerii zimowej,
Lato - gimnastyka ciała i umysłu dla dzieci utrzymana w letnim, wakacyjnym klimacie,
Jesień - zestaw ćwiczeń umysłowych i ruchowych dla dzieci w tematyce jesiennej,
Wiosna - zadania dla dzieci stymulujące pamięć i koncentrację w wiosennej odsłonie.